Cv Örnekleri

Boş Cv Örnekleri

Cv Örneği

Boş Cv Örneği indir
Resimli Cv Örneği indir
Resimli Cv Örneği indir
Detaylı Cv Örneği indir
Kısa Cv Örneği indir

Cv Örnekleri

Curriculum vitae yani kısaltılmış ve bilinen adıyla CV; her bireyin öz geçmişini detaylarıyla yazdığı işe giriş belgesidir. Bu belgede sizin kişisel bilgileriniz (ad, soyad, doğum tarihi, medeni durumu, askerlik durumu v.b.), çalışma geçmişiniz, katılmış olduğunuz kurslar veya seminerler, almış olduğunuz sertifakalar, kazanmış olduğunuz başarılar bulunabilir. Elbette bu seçenekleri uzatmak mümkün ve bu sizin yararınıza olacaktır. Çünkü Cv bilgileriniz, sizin kendinizi iş verene tanıtmanıza yani ilk intibanın gerçekleşmesinde çok büyük yardımcı oluyor.

Cv dökümanınız ne kadar dolu ve büyük olursa, sizinde ilk görüşmede ki poziyonunuz o denli pozitif olur.Eğer ilk defa Cv hazırlıyorsanız daha önce Cv hazırlamış bir arkadaşınızdan veya yakınınızdan yardım almanızı veya cv örnekleri ni gözden geçirmenizi öneririz. Çünkü siz ne kadar donanımlı olursanız olun eğer onu düzgün ve gösterişli bir şekilde sunamazsanız hiçbir işe yaramayacaktır. Ayrıca şu an büyük kurumsal firmaların çoğu Cv’nin taslağına, özgünlüğüne de çok fazla önem vermektedir.

Şirketlerin diğer önem verdiği konuların başında kariyer hedefiniz ve referanslarınız yer alıyor. Kariyer hedefinizden biraz bahsetmek gerekirse; artık şirketler mülakatlarda işe başvuran kişileri ölçmek için gelecek hedeflerini sorgulamayı seçiyor. Çünkü kişinin gelecek hayalleri, ufku veya öngörüleri kendi şirketleri için yararlı ve aynı doğrultuda olmak zorundadır. Buna bağlı olarak sizde başvuracağınız şirketi detaylı bir şekilde inceledikten sonra ona uygun bir kariyer hedefinizin olup olmadığını kontrol edin. Yoksa yapmış olduğunuz mülakat boş yere yapılmış olacaktır. Bu konuda kısaca örnek vermek gerekirse; eğer otomobil firmasında işe girmek istiyorsanız ve sizin kariyer hedefinizde futbolcu olmak varsa hiç uğraşmayın.

Zaten alanlarınız farklı olduğundan sizin için pek başarılı bir iş görüşmesi olmayacaktır.Diğer bir konu ise referanslarınız; bu konu her yeni üniversite mezununun başını ağrıtıyor ne yazık ki. Çünkü üniversiteden mezun oldunuz ve herhangi bir iş tecrübeniz veya referansınız yok. Ancak başvurduğunuz her şirket sizden ya bir çalışma geçmişi ya da referans istiyor. Elinizde olmayan bir şeyi malesef veremeyeceğiniz için mülakatlar sizin için ilk dakikadan olumsuz yönde başlamış oluyor. Bu yüzden hiç değilse Cv’nizde referans veya iş tecrübesi bölümünde birkaç şey yazması için kendinize ayırabildiğiniz boş vakitlerde çalışın veya referans olabilecek kişilerle bağlantı kurmaya çalışın. Çünkü kimse sizi tanımadan işe almaz, alırsa da tanıdık birini ister.

Daha sonra sizin kazanmış olduğunuz başarılar veya girmiş olduğunuz kurslardan veya seminerlerden elde etmiş olduğunuz sertifikalar çok önemlidir. Çünkü sizin boş olmadığınızı, belli bir bilgi deneyimi ve donanımlı bir yapınızın olduğunu göstermeniz gerekmektedir. Bunları göstermede sertifikalarınız ve başarılarınız çok önemlidir. Bu bilgileri Cv dökümanınıza girerken kesinlikle tarihini ve nerden aldığınızı bildirmeniz gerekmektedir.

Elbette becerileriniz! Bu konu da en az diğerleri kadar önemli bir konumdadır. Özellikle bildiğiniz yabancı diller, bilgisayar kullanamabilme kapasiteniz veya diksiyonunuz gibi size ait ve sizi diğer rakiplerinizin önüne taşıyacak donanımlar artık şirketlerin en çok aradığı özellikler arasındadır. Türk şirketleri olsun, yabancı şirketler olsun artık en az 1 tane yabancı dil bilen çalışan aramaktadırlar. Çünkü uluslararası çalışmayan şirket neredeyse kalmadı desek yeridir. Bu yüzden yabancı şirketlerle iletişim kurmada kullanabileceğiniz 1 dil bile sizi binlerce kişinin önüne geçirebilir. Elbette bilgisayar bilginiz de çok önemlidir. Kayıt defterleriniz olsun, geçmiş dökümanlarınız olsun her şey artık bilgisayarda işlenip depolanmaktadır.

Bu yüzden elinizden geldiğince microsoft office programlarını incelemenizde ve öğrenmenizde yanı sıra kendi iş sahanızda kullanılan programları incelemekte fayda var.

Kategori Hakkında: Sizler için hazırlamış olduğumuz bu hazır cv sitesindeki cv örnekleri kategorisinde istediğiniz öz geçmiş örneklerini indire bilir ve kendinize göre düzenliye bilirsiniz.